7 קוריוזים של גביע העולם בקטאר 2022

מונדיאל 2022 מתוכנן להיות המהדורה ה-22 של תחרות גביע העולם של פיפ»א, האליפות הבינלאומית הארבע שנתית בכדורגל לגברים בה מתמודדות הנבחרות הלאומיות של האיגודים החברים של פיפ»א.

הוא אמור להתקיים בקטאר מה-21 בנובמבר עד ה-18 בדצמבר 2022 . זה יהיה המונדיאל הראשון שיתקיים במדינה מזרח תיכונית, המדינה הערבית, וזה יהיה המונדיאל השני שיתקיים כולו באסיה.

כל הספקולציות, פרשיות השחיתות וההליכים, המדינה הערבית כבר נמצאת בהכנה מלאה לקראת הטורניר, אשר בהיקפו ובהיבטיו הארגוניים יכול לעלות לפחות חלקית על משחקי גביע העולם האחרונים בפדרציה הרוסית.

יש הרבה למה לצפות במונדיאל הבא בקטאר. אז אם אתה אוהד כדורגל מוכן לעודד את הקבוצה האהובה עליך באירוע הנהדר הזה, ריכזנו סיכום של 7 דברים ועובדות חשובות שכדאי לדעת על גביע העולם הקרוב .

1. זה יהיה מונדיאל החורף הראשון שייערך

מונדיאל קטאר 2022™ יהיה מונדיאל החורף הראשון בהיסטוריה, והוא יתקיים מנובמבר עד דצמבר , זה יהיה כמעט חג המולד כשהגמר ישוחק.

מכיוון שכל גביעי העולם משוחקים בדרך כלל ביוני ויולי, עדיין לא לגמרי ברור איך זה ישפיע על עונות המועדונים ברחבי העולם, אבל מזג האוויר בנובמבר ודצמבר יהיה פנטסטי בקטאר.

2. לקטאר יש 8 אצטדיונים, המספר הקטן ביותר של אצטדיונים בהיסטוריה

עובדה מעניינת נוספת לגבי גביע העולם הבא בקטאר היא מספר המקומות. קטאר הציגה רק שמונה אצטדיונים כדי לארח את פיפ»א 2022 , שזה המספר הנמוך ביותר של מקומות לגביע העולם בשנים האחרונות .

8 אצטדיונים בחמש ערים יארחו את משחקי מונדיאל 2022.

כדי לנצח את החום, הקטארים התחייבו לצייד את האצטדיונים במערכות קירור אוויר השומרות על טמפרטורות לא גבוהות מ-27 מעלות צלזיוס.

הגדול מבין האצטדיונים, Lusail Aykonik Stadium , מכיל 86,000 מושבים והוא יארח את גמר גביע העולם 2022 ב-18 בדצמבר 2022.

3. הלוגו של FIFA 2022 מייצג אינסוף והרמוניה

מקור: Logowik

הלוגו של מונדיאל 2022 הוא סרט המסמל אינסוף והרמוניה, כמו גם את צורת דיונות החול. הסרט כולל עיצובים ערביים מסורתיים.

בלוגו ניתן לראות את המספרים 2 ו-0 (המשויכים לשנת האירוע). הוא מתואר בצבעי דגל קטאר ובבגדים ערביים לבנים מסורתיים. קטאר 2022 כתובה בכתב ערבי עתיק.

4. פיפ»א 2022 יהיה המונדיאל היקר בהיסטוריה

לפי הערכות, קטאר מוציאה סכום עתק של 200 מיליארד דולר על פרויקטי תשתית כולל בניית אצטדיונים, כבישים, מלונות וכו’.

זה יהפוך את מונדיאל קטאר לאחד מהמונדיאלים היקרים ביותר בהיסטוריה של המשחק . וקטאר לא משאירה אבן על כנה כדי להבטיח חוויה תוססת למעריצים.

5. לא יוגש אלכוהול באצטדיונים במהלך משחקים

לא יוגש אלכוהול באצטדיונים במהלך מונדיאל 2022 . בהיותה מדינה אסלאמית, לקטאר יש חוקים נוקשים נגד ייבוא או צריכת אלכוהול במקומות ציבוריים.

למעשה, אם תיתפסו שותים אלכוהול ברחוב, ההשלכות עלולות להיות חמורות.

עם זאת, לרגל המונדיאל, יהיו מפעלים ספציפיים שיוקמו כאזורי אוהדים בהם יוגש אלכוהול לאוהדים יחד עם בתי מלון ומסעדות מורשים אחרים.

6. מונדיאל 2022 יהיה המונדיאל הכי בר הליכה בהיסטוריה

רשמית זה אמור להיות גביע העולם שניתן להחלפה אי פעם בהתחשב בגודלה ובמיקומה של קטאר.

מה שמרתק הוא שקישור המטרו דוחא מחבר את כל אולמות גביע העולם.

המטרו של דוחא ימלא תפקיד חשוב ברגע שהמונדיאל יתחיל במדינה.

ההערכה היא שקשר המטרו יוביל קרוב למיליון אנשים במהלך המונדיאל בקטאר . כפי שמומחים מאמינים, המספר עשוי אפילו להיות גבוה מאי פעם ויהיה שיא חדש.

7. פיפ»א 2022 יהיה המונדיאל נייטרלי הפחמן הראשון בהיסטוריה

כדי להגיע למונדיאל פיפ»א ניטרלי פחמן, כל פרויקטי התשתית, כולל שמונת האצטדיונים שבהם ישוחקו משחקים, חייבים לעמוד באמות מידה קפדניות של קיימות .

מכיוון שנסיעות אוויריות ידועות כאחד המקורות הגדולים ביותר של פליטת פחמן בעולם, טורניר קטאר יסייע לחסל את טביעת הרגל הפחמנית של נסיעות אוויריות פנים פנים שאוהדים, שחקנים ופקידים נאלצו לקחת כדי להשתתף במשחקים מהמונדיאלים הקודמים. התקיימו בערים שונות.

הוועדה העליונה למשלוח ומורשת עבדה גם עם תעשיית המלונאות בקטאר כדי לעודד שיטות ירוקות להפחתת פליטת פחמן ממקומות לינה בבתי מלון.

שאלות נפוצות

1. מתי יתחיל מונדיאל 2022?

מונדיאל 2022 יתחיל ב-21 בנובמבר 2021 ויסתיים עם הגמר המתוכנן ל-18 בדצמבר 2021.

2. היכן יתקיים מונדיאל 2022?

קטאר תארח את אירוע הספורט הגדול בעולם. במדינה בחצי האי ערב חיים כ-2.8 מיליון בני אדם. הבירה דוחא תארח את המשחקים, וכך גם ארבע ערים נוספות: אל חור, אל רייאן, אל וואקרה ולוסיל.

3. מהם המקומות הטובים ביותר לבקר בקטאר במהלך גביע העולם?

הנה כמה מהמקומות הטובים ביותר לחקור בקטאר כשתגיעו למונדיאל 2022 הקרוב: Souq Waqif, המוזיאון הלאומי של קטאר, המוזיאון לאמנות אסלאמית, כפר התרבות קטארה, האי בננה, האי הסגול, שמורת הטבע אל תקירה, וכו ‘ .

🔻🔻🔻🔻🔻⚽🔻🔻🔻🔻🔻

🔻⚽ ⚽🔻

MIRA POR SI TE LO PERDISTE🔻